Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

10 naudingų saugaus keliavimo patarimų

Daugeliui žmonių keliavimas po užsienio šalis yra pats maloniausias ir labiausiai jaudinantis užsiėmimas. Keliaudami mes pailsime ir atsigauname, pasisemiame naujų idėjų, iš arčiau susipažįstame su kitų šalių kultūra, papročiais ir istorija, patiriame daug neišdildomų įspūdžių ir praplečiame savo akiratį. Ir nors kelionių metu kiekvienas norime atsipūsti nuo kasdienių rūpesčių ir vargų, pamiršdami visą tai, kas namuose mums kelia įtampą ir nerimą, vis dėlto keliaudami negalime pamiršti ir kai kurių labai svarbių saugumo taisyklių. Pigių skrydžių paieškos portalas Piguskrydziai.lt pateikia 10 kiekvienam keliautojui praversiančių saugaus keliavimo patarimų.

  • Pasirūpinkite savo sveikata. Net jei vykstate į nelabai tolimą užsienio šalį, prieš išvykdami nepraleiskite progos apsilankyti savo gydymo įstaigoje, kurioje būtų atlikta jūsų sveikatos profilaktinė apžiūra. Tuo tarpu, jei vykstate į egzotiškas užsienio šalis, taip pat yra išmintinga pasiskiepyti nuo atitinkamų konkrečioje užsienio šalyje paplitusių ligų.
  • Pasidarykite popierines ir elektronines dokumentų kopijas. Keliaudami visuomet su savimi turime turėti pačius svarbiausius asmens dokumentus (pasą, ID kortelę, sveikatos draudimo dokumentus, lėktuvų bilietus, kelionių draudimo dokumentus ir kt.). Todėl būtų naudinga pasidaryti tokių dokumentų popierines ir elektronines kopijas. Tai padėtų išvengti didelių sunkumų, jei kelionės metu prarastumėte savo dokumentus.
  • Su savimi nesinešiokite visų turimų daiktų. Gali atrodyti, kad su savimi visuomet turėti grynuosius pinigus, banko korteles, asmens dokumentus ir kitus svarbius daiktus yra naudinga, tačiau neapsigaukite ir taip nesielkite. Tokius svarbius daiktus turėtumėte palikti savo viešbučio kambaryje esančiame seife. Su savimi pasiimkite tik tiek grynųjų pinigų, kiek jums tą dieną galėtų prireikti.
  • Nelaikykite svarbių daiktų galinėse kelnių ir kuprinės kišenėse. Nemanykite, kad kišenvagiai aktyviai veikia tik trečiosiose pasaulio šalyse. Kišenvagių yra visur – ir ypač pastarųjų yra daug ten, kur daugiausiai turistų. Todėl keliaudami jokiu būdu svarbių daiktų nelaikykite galinėje kelnių kišenėje ar kuprinėje, kurią nešiojate ant pečių.
  • Svarbiausius daiktus laikykite priekinėse kišenėse. Kaip jau turbūt supratote, svarbiausi daiktai turėtų būti nešiojami geriausiai matomoje vietoje. O tai reiškia – priekinėse kišenėse. Tai sumažins vagystės tikimybę.
  • Prieš pajudėdami iš vietos – atsigręžkite atgal. Kuomet keliaujame, nuolatos būname veikiami naujų įspūdžių, jaučiamės pakylėti ir neretai skrajojame padebesiais. Visa tai bent kuriam laikui mus paverčia pakankamai išsiblaškiusiais, todėl atostogų metu neretas turistas pamiršta daugybę savo asmeninių daiktų. Laimei, viso to galima išvengti. Tiesiog prieš pajudėdami iš konkrečios vietos, kurioje praleidote šiek tiek daugiau laiko, atsigręžkite ir apsidairykite ar nieko nepalikote.
  • Savo „blizgučius“ palikite namuose. Galite norėti į kelionę leistis pasipuošę savo gražiausiais turimais papuošalais, tokiu būdu iš atostogų parsiveždami daug puikių nuotraukų. Tačiau tai neabejotinai yra bloga mintis. Tokiu atveju jūs galėtumėte akimirksniu tapti vagių taikiniu.
  • Nebendraukite su įtartinai atrodančiais nepažįstamaisiais. Nors keliaujant po užsienio šalis įprastai neišvengiamai tenka bendrauti su nepažįstamais ir pirmą kartą matomais žmonėmis, visuomet būkite budrūs. Jei matote įtartinai atrodantį asmenį, kuris nori užmegzti su jumis pokalbį, nepasiduokite jo įtakai. Stenkitės būti gerai aplinkiniams matomose vietose, jei jums staiga prireiktų jų pagalbos.
  • Interneto kavinėse nenaudokite savo banko kortelių. Interneto kavinėse naudojant banko korteles yra labai nesudėtinga prarasti savo pinigus. Neretai interneto kavinėse esantys kompiuteriai būna užkrėsti programišių, kurie siekia gauti vartotojų asmeninius ir finansinius duomenis.
  • Pasirūpinkite kelionių draudimu. Nemanykite, kad kelionių draudimas yra tik pinigų išmetimas į balą. Niekuomet negalite žinoti su kokiais sunkumais jums teks susidurti atostogaujant. Jei būsite apsidraudę, net ir iškilę nenumatyti sunkumai jūsų neišmuš iš vėžių ir nesugadins jūsų atostogų.