Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

11 idėjų, kokių užkandžių pasiimti į kelionę

Kelionėms visuomet ieškome maisto, kurį būtų patogu paimti ir valgyti, kuris nesusitrintų, neišteptų kitų kuprinėje ar krepšyje esančių daiktų ir, svarbiausia, greitai negestų. Dar geriau, jei to maisto nereikėtų ir gaminti – juk prieš kelionę ir taip pakanka rūpesčių. Tad pateikiame 11 idėjų, ką valgyti kelionių metu. Beje, suruošti tokiam krepšeliui prireiks vos 15 min.

 1. Sumuštiniai

Tikriausiai nė vienos kelionės neįsivaizduojate be sumuštinių. Puikiai tiks suvožti sumuštiniai, pavyzdžiui, su kepta vištiena, sūriu ar virtais kiaušiniais. Patogiau gaminti suvožtinius, o vietoj sviesto naudoti itin maistingą ir skanią avinžirnių užtepėlę. Visą šią kompaniją labai pagardins salotos, avokadai, pomidorai.

 1. Šviežios daržovės

Bene patogiausia kelionėje – indelyje ar dėžutėje sudėti juostelėmis pjaustyti agurkai, paprikos ir morkos. Šias daržoves galima triaukšti ir vienas, ir kartu su mėgstamu sumuštiniu. Jei turite kietesnių, vos prinokusių, tiktų ir vyšniniai pomidorai.

 1. Švieži vaisiai, uogos

Vaisių karaliai kelionių metu – obuoliai: juos galima vežtis ir pjaustytus ketvirčiais. Tinka ir abrikosai, o iš uogų puikiai tiks žaliosios vynuogės ir šilauogės (jų sezono metu), tiek, žinoma prieš kelionę jas reikėtų nuplauti ir išdžiovinti bei susidėti į indelį. Nerekomenduojama vežtis vyšnių ir trešnių, nes jomis galite išsitepti drabužius.  Idealu būtų viską susidėti į vienkartinį perdirbamą indelį, tačiau daugkartinis pravers ir grįžtant iš kelionės.

 1. Riešutai ir džiovinti vaisiai

Puikūs alkio slopintojai – riešutai. Galima atskirai įsigyti jau supakuotų migdolų, graikinių, lazdynų riešutų ar anakardžių, tačiau mėgstantiems įvairovę pravers paruošti riešutų ir džiovintų vaisių mišiniai. Turint daugiau laiko, riešutėlius galima paskrudinti su medumi. Patys įvairiausi džiovinti vaisiai – ne mažiau gera alternatyva kelionėms.

 1. Naminis pyragas ar keksiukai

Jei prieš išvykstant planuojate kepti pyragą, keksiukus ar sausainių – pagalvokite, kokį receptą pasirinkti, jog truputį galėtumėte į įsidėti ir į kelionę. Pavyzdžiui, obuolių pyragas visada geras pasirinkimas. Šiek drėgnas pyragas netrupa, obuoliai suteikia gaivios rūgštelės. Susipjaustykite mažais gabalėliais, kąsneliai ir galėsite pavaišinti bendrakeleivius – pelnysite visų simpatijas.

 1. Vytinta dešra ir dešrelės

Dar vienas neblogas pasirinkimas keliaujant – vytinta dešra ir mažos dešrelės. Dešrą dar prieš kelionę reikėtų susipjaustyti, susidėti į indelį, o štai mini dešrelės patogiai supakuotos, tad beliks atsiplėšti pakelį ir patogiai užkandžiauti.

 1. Greitai paruošiamos sriubos ir košės

Ne pati sveikiausia alternatyva, tačiau kelionių metu, kai ne visada yra galimybių gauti karšto šviežio maisto, – visai neblogas sprendimas. Būtinai pasiimkite termopuodelį, o karšto vandens gausite tiek bet kurioje degalinėje, tiek ir autobuse (jei keliaujate pastaruoju).

 1. Duonos gaminiai

Vietoj duonos į kelionę patogiau pasiimti duoniukų, trapučių, duonos lazdelių, plonų džiovintų duonos riekelių ir pan. Šie gaminiai mažiau trupa, ilgai išlieka švieži, jų nereikia pjaustyti. Jei jau norite pasiimti duonos, tai imkite rupios.

 1. Sūrio užkandžiai

Alkį puikiai numalšins ir seni geri džiovinti balti sūriukai su kmynais, kietasis sūris, lydyto sūrio užkandis (mažos sūrio dešrelės) ar populiariosios sūrio lazdelės. Tiesa, sūriu maistu nereikėtų piktnaudžiauti – gali pradėti kamuoti troškulys.

 1. Sveiki batonėliai

Kelionėje šokoladus ir saldainius pakeis sveiki avižiniai batonėliai su uogomis ar džiovintais vaisiais. Tik, ieškant sveikesnių už tradicinius saldainius alternatyvų, reikėtų nuodugniai išstudijuoti šių batonėlių sudėtį.

 1. Negazuotas mineralinis vanduo

Kelionių metu reikėtų nepamiršti gerti vandens. Geriausiai tiks negazuotas silpnai mineralizuotas vanduo. Įsigykite kelis nedidelius buteliukus arba vieną didelį ir nuolat papildykite gertuvę.