Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

6 būdai, kaip užtikrinti akumuliatoriaus ilgaamžiškumą

Niekas nesuabejotų, kad akumuliatoriai yra viena iš esminių automobilio dalių, kuri užtikrina saugias Jūsų keliones, ir žinoma – greitą užvedimą. Nors dažniausiai neužsikuriančiomis transporto priemonėmis skundžiamės žiemą, akumuliatorius nemalonių staigmenų gali pateikti bet kuriuo metu. Būtent dėl šios priežasties svarbu žinoti, kaip mes patys galime prisidėti prie šios detalės ilgaamžiškumo – jau dabar pakeitę kai kuriuos savo įpročius, ateityje išvengsite rimtesnių problemų.

1. Išsirinkite patikimą gaminį. Šios automobilio detalės skiriasi savo tipu, talpa ir paleidimo srove, todėl pirmiausia turėtumėte įsitikinti, kad pasirinktas gaminys iš tikrųjų tinka Jūsų transporto priemonei. Didesnės talpos akumuliatoriai dažniausiai tarnauja ilgiau, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į gamintoją, įvairias papildomas funkcijas bei tarpusavyje palyginti skirtingas jų specifikacijas – tuomet būsite tikri, kad išsirinkote tinkamiausią variantą.

2. Kokybiškai jį pritvirtinkite. Netinkamai pritvirtintas akumuliatorius gali drebėti ar vibruoti – tokie trikdžiai laikui bėgant gali pridaryti daug žalos. Tad norėdami viso to išvengti, turėtumėte ne tik tiksliai jį įstatyti į savo vietą, bet ir išsirinkti tinkamų išmatavimų detales – jos būna skirtingo aukščio, pločio ir ilgio, todėl lengvai surasite Jūsų transporto priemonei tiksiantį gaminį. Įvairių dydžių akumuliatoriai gera kaina parduodami Pigu.lt el. parduotuvėje.

3. Venkite trumpų kelionių. Kelionės, kurių trukmė nesiekia 20 minučių, neleidžia pilnai įsikrauti akumuliatoriui, todėl padidėja tikimybė, jog greitu metu automobilio nepavyks užkurti. Nors trumpų išvykų tikriausiai nepavyks visiškai atsisakyti, visgi, jei tik įmanoma, stenkitės jų išvengti – tai ypač aktualu žiemos metu, tačiau šis patarimas gali praversti ir vasarą. Priešingu atveju vertėtų pasirūpinti įkrovikliu, kuris leis apsisaugoti nuo nemalonių situacijų.

4. Kovokite su korozija. Laikui bėgant akumuliatoriaus gnybtai pradeda rūdyti, tad reguliari jų priežiūra gali tapti puikiu būdu siekiant prailginti šios detalės veikimo laikotarpį. Jai kenkia ir drėgmė bei nešvarumai, todėl vertėtų reguliariai atlikti švaros darbus ir nuvalyti gnybtus naudojant kad ir paprasčiausią vandeniu sušlapintą dantų šepetėlį. Tokie procesai nepareikalaus daug pastangų, tačiau rezultatai tikrai bus akivaizdūs.

5. Nenaudokite elektronikos neužkurtame automobilyje. Daugiausiai problemų vairuotojams kyla laiku išjungiant šviesas – kartais apie jas visiškai pamirštame, tačiau ryte apie tai mums „primena“ išsikrovęs akumuliatorius. Visgi, panašių situacijų galima surasti ir kur kas daugiau. Užgesinę variklį klausotės radijo, laikote įjungtą oro kondicionierių ar naudojatės kitais transporto priemonėje esančiais priedais? Visi šie veiksmai neabejotinai prisideda prie greitesnės akumuliatoriaus iškrovos, todėl tokių įpročių vertėtų atsisakyti.

6. Užtikrinkite visapusišką transporto priemonės priežiūrą. Dėl neužsivedančio automobilio ne visuomet gali būti kaltas akumuliatorius, tad norėdami išvengti bet kokių problemų, turėtumėte skirti pakankamai dėmesio visoms detalėms. Neignoruokite nerimą keliančių garsų, atlikite profilaktinę apžiūrą – tokie veiksmai taip pat gali prisidėti prie akumuliatoriaus ilgaamžiškumo.

Vadovaudamiesi visais šiais patarimais, užtikrinsite sklandų akumuliatoriaus veikimą ir ilgesnę jo tarnavimo trukmę, tačiau vertėtų nepamiršti, jog ši detalė, kaip ir visos kitos, nėra amžina, tad galiausiai ateis laikas paieškoti naujo gaminio. Dažniausiai akumuliatoriai tarnauja iki 5 metų – jei žinosite, kada jis paskutinį kartą buvo keistas, lengviau nuspręsite, ar Jūsų atveju padės įkroviklis, ar visgi teks įsigyti naują detalę.