Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ar tikrai labiau apsimoka ilsėtis užsienyje nei Lietuvoje?

Šią vasarą turizmo sektoriuje matomi aiškūs pokyčiai – nors ir artėja sunkmetis, vis tiek daug lietuvių noriai keliauja po pasaulį. Deja, tai nieko gero nesako apie Lietuvą, nes būtent čia poilsiaujančių vietinių skaičius vis mažėja. Kelionių ekspertai teigia, kad priežasčių, kodėl lietuviai mieliau ilsisi svetur, o ne Lietuvoje – begalė.

Infliacija daug ką verčia permąstyti planuojant kelionę

Tai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios nemažai lietuvių labiau renkasi kitas Europos šalis. Ne paslaptis, kad tarp visų ES šalių Lietuva pasižymi didžiausia infliacija. Tai reiškia tik vieną – užsienyje ilsėtis yra pigiau nei Lietuvoje. Žinoma, daug ką lemia pasirinkta kryptis, viešbučių populiarumas bei kiti aspektai.

Patys kalbinti lietuviai taip pat patvirtina, kad mūsų šalyje atostogauti nėra taip malonu pamačius kainas. Štai, Palangoje už eilinių bulvinių blynų porciją kai kuriems turistams tenka pakloti net 15 eurų. Tuo tarpu už šią sumą kitose šalyse galima paragauti kur kas egzotiškesnių patiekalų.

Tas pats liečia ir apgyvendinimo paslaugas. Kai kuriose Europos šalyse viešbučių kambarių nuomos kainos ženkliai skiriasi nuo lietuviško pasirinkimo. Mat, vienur infliacija siekia 7 – 8 procentus, o mūsų šalyje ji jau viršijo 20 procentų. Tad, akivaizdu, kad susumavus visas paslaugas, kitose šalyse ilsėtis tiesiog yra pigiau.

Pramogų pasirinkimas – taip pat viena iš priežasčių ilsėtis kitoje šalyje

Kaip dar vieną dingstį rinktis atostogas kitose šalyse lietuviai įvardija pramogų pasirinkimą. Daug žmonių jau yra apkeliavę mūsų šalį ir matę lankomiausius objektus. Tad, rinktis kitas kryptis nusprendžiama atsižvelgiant į faktą, kad svetur bus daugiau pramogų, daugiau įdomių vietų ir t.t.

Patys kelionių organizatoriai taip pat pabrėžia, kad kitose šalyse turistų tikrai laukia daug daugiau pramogų. Kai kurios atostogos yra suplanuotos į programas įtraukiant daugelį vietų, tačiau suteikiama galimybė atostogų metu savarankiškai aplankyti ir kitus – į planą neįtrauktus objektus.

Tiesa, kelionių organizatoriai primena, kad renkantis atostogų paketą, svarbu kruopščiai perskaityti pasiūlymą. Mat, juose visada pateikiama informacija ko klientas gali tikėtis, o kas į kainą neįskaičiuota.

Dažniausiai į pasiūlymus traukiamos bazinės maitinimo bei apgyvendinimo paslaugos. Taip pat įprastai nurodoma, kad klientai nuo oro uosto bus paimami suorganizuotu transportu. Kaip bebūtų, jeigu kelionę planuojate patys, tuomet visas paslaugas teks užsakyti patiems, be jokios pagalbos.

Savarankišką kelionę planuoti patariama atidžiai ir kruopščiai planuojant biudžetą. Jeigu norite leistis į ilgesnę kelionę, bet neturite pakankamai pinigų, tuomet greiti kreditai gali būti vienas iš sprendimo būdų. Bet, nepamirškite, kad skolintis visada reikia apgalvotai ir nepervertinant savo galimybių.

Be kita ko, šiuo metu keliauti užsigeidę žmonės yra perspėjami dėl masinių skrydžių bendrovių darbuotojų streikų. Jie neaplenkė ir Lietuvos. Tad, prieš planuojant viską, būtinai sekite naujienas.