Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Derybų menas. Kaip keliaujant užsienyje, nusiderėti palankesnes kainas

Grįžote iš kelionės po vieną ar kitą užsienio šalį ir, suskaičiavus patirtas išlaidas, paaiškėjo, jog šios akivaizdžiai didesnės nei prognozavo draugas, visai neseniai turėjęs analogiškas atostogas. Paslaptis slypėti gali ne didesniuose poreikiuose ar gerokai ūgtelėjusiose tos šalies kainose, tačiau jūsų derybinių gebėjimų trūkume. Nesvarbu, pirktumėte suvenyrą ar maisto produktą, o gal nuomotumėtės transporto priemonę – visiškai realu nusiderėti trečdalį ar net daugiau (!) nuo pradinės kainos.

Patyrę keliautojai dalinasi naudingais patarimais, padėsiančiais nusiderėti ir gerokai sutaupyti.

Kūno kalba išreikškite nepasitenkinimą pradine kaina. Prekės ar paslaugos pardavėjas pradinę kainą dažniausiai nustato vizualiai įvertinęs jūsų mokumą ar tiesiog iš  „oro“. Nieko nesakykite, tačiau pasistenkite, jog jūsų kūno kalba akivaizdžiai bylotų apie nepasitenkinimą išgirsta kaina bei ketinimą tuoj pat eiti tolyn ir ieškoti palankesnio varianto. To užteks, jog pardavėjas suprastų, kad pirkėją išsaugoti galės tik nuleidęs kainą.

Iš karto atmeskite pasiūlymą. Išgirdę sumažintą kainą, suskubkite sureaguoti ir atmeskite šį kaip akivaizdžiai nepriimtiną. Jūsų atostogų biudžetas tikrai nėra toks didelis, jog prarastumėte dar vieną nuolaidą, kurią, šiame etape, pasiūlo kone kiekvienas pardavėjas.

Parodykite, jog turite pinigų ir esate pasirengęs juos sumokėti. Pardavėjui sumažinus kainą dar kartą, parodykite, jog pasiūlymas atkreipė jūsų dėmesį. Kelias sekundes pamąstykite ir, giliai atsidusę, pasakykite, jog pasiūlymas iš tiesų vilioja, tačiau biudžetas, deja, nėra guminis. Sakydami šią, iš anksto surepetuotą kalbą, mikliai ištraukite sumokėti pageidaujamą sumą iš piniginės ir ištieskite padavėjui. Pastarasis per dieną bendrauja su galybe potencialių pirkėjų ir tik maža dalis jų atneša realią naudą, tad jūsų rankoje laikomi pinigai gali turėti iš tiesų didelį efektą. Tikėtina, jog, paspaudę rankas, sudarysite sandorį ir patenkinti išsiskirsite.

Išspauskite maksimumą. Jei sutiktas pardavėjas – kietas riešutėlis, gali būti, jog, net ir užuodęs pinigų kvapą, nepuls čiupti jų, o paprašys dar šiek tiek primokėti. Nepasiduokite – pasinaudokite galimybe kainą dar labiau sumažinti. Išsakykite savo galutinį pasiūlymą (tebūna tai viduriukas tarp paskutinės pardavėjo pasiūlytos ir jūsų pageidaujamos mokėti kainos) ir pabrėžkite, jog daugiau derybų nebebus – arba imate prekę, arba einate ieškoti kito varianto. Greičiausiai to neprireiks – džiaugsitės pageidaujama preke ar paslauga už kur kas mažesnę kainą!

Derybų meno mokykitės patys arba turėkite gretą draugą, galintį pasigirti aštriu liežuviu. Neleiskite, jog apsukrūs pardavėjai lengvai pasinaudotų jūsų, kaip nepatyrusio turisto, naivumu.