Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Greitos paskolos kelionėms? Kodėl ne!

olandijaPaskola – tam tikro dydžio pinigų suma, reikalinga asmeniui dėl vienokio ar kitokio poreikio patenkinimo, kurią gali suteikti finansines paslaugas teikiančios įstaigos – bankai, kredito unijos. Greta pastarųjų, rinkoje jau kuris laikas sėkmingai „žaidžia“ taip vadinamosios greitųjų paskolų bendrovės. Jų koziris – greitas sandorio įvykdymas ir nesudėtingas procesas. Aišku, kalbame ne apie kelis šimtus tūkstančių siekiančias paskolas bei iki gyvenimo galo užsitęsusius terminus – dažniausiai skolinamasi keli šimtai ar tūkstančiai litų, įsipareigojant juos grąžinti didesnėmis dalimis per trumpesnį laikotarpį (tarkime, 3 mėnesius) ar smulkesnėmis įmokomis pasirenkant maksimalų grąžinimo terminą (dažniausiai jis siekia 2 metus). Lyginant ilgalaikius kreditus ir greitąsias paskolas, pastebimas skirtumas ir tarp skolinimosi priežasčių. Pirmu atveju dažniausiai siekiama grandiozinių planų igyvendinimo (pavyzdžiui, nuosavo buto įsigijimas), o antruoju – „lopomos“ mažesnės apimties finansinės problemos, tarkime – skola už šildymą. Taip išeina, jog greitos paskolos mūsų beviltišką gyvenimą daro pakenčiamesniu? Ne tik. Pažiūrėkime, kaip ši galimybė gali kasdienybę nuspalvinti ryškiomis spalvomis. Rekomenduoju skolintis..kelionėms po pasaulį!

Užbėgu už akių skeptikams ir argumentuoju savo pareiškimą. Taip, atsakingo skolinimosi principų kalbant apie greitąsias paskolas, nevalia pamiršti, tačiau faktas, jog gyvename tik vieną kartą ir mums duotas laikas nenumaldomai tiksi, kartais verčia elgtis šiek tiek beprotiškai. Jaunesnioji karta, priešingai nei mūsų seneliai, krovę turtus į kojinę „juodai dienai“, pirmenybę teikia mėgavimuisi akimirka čia ir dabar. Dažnas dievina keliones. Lietuva daugelio jau išmaišyta skersai išilgai, tad kyla noras „pasinerti į platesnius vandenis“. Aplankius svečią šalį, neretam išsivysto priklausomybė nuo to. Deja, kelionė į užsienį reikalauja nemenkų finansinių išlaidų. Paskaičiuokime: transportas; nakvynė ir maistas; pramogos, siekiant visapusiškai pažinti šalį (bandant taupyti ties šiuo punktu, pagalvokite, ar apskritai keliauti).

Dalis žmonių propaguoja taupymo būdą „metu į taupyklę tai, ką metalinio randu piniginėje“. Ar taip susitaupyti pilnavertei kelionei į užsienį per metus realu? Vargu. Štai greitos paskolos banko sąskaitą gali papildyti greičiau nei užtrunka susikrauti lagaminą!

  • Nesvarbu kam skolinatės – pramogai kaip šiuo atveju ar kur kas praktiškesniais sumetimais, būtina įsisąmoninti keletą detalių:
  • Ryžkitės imti paskolą tik būnant garantuotu dėl galimybės reguliariai mokėti sutartyje nurodytą įmokos sumą.
    Nesilaikykite nuostatos „palauks“, kalbant apie mokėjimo terminus. Rizikuojate ne tik patekti į anstolių akiratį, bet ir „užsidirbsite“ ilga išliekantį neigiamą įrašą savo kredito istorijoje, į kurį atsižvelgia visi paskolų teikėjai.
  • Supraskite, jog paskolos neturi tapti gyvenimo būdu, tai tik „įrankis“ pasiekti tai, ko norite, bet kitais būdais negalite.

Kai kiti kritikuos greituosius kreditus, jūs nebijokite pareikšti:“Man greitos paskolos padėjo aplankyti 15 šalių! Tik pasiėmus paskolą suprantu, jog teks ją ir grąžinti nurodytu laiku.“

One Comment