Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Įspūdžiai iš kelionės: Talinas – Stokholmas – Ryga

Iš patirties žinau, kaip įdomu ir naudinga sužinoti kuo daugiau apie planuojamą kelionę prieš ją, tačiau, mano nuomone, lygiai taip pat svarbu mokėti įvertinti bei pasidalinti įspūdžiais po jos. Galbūt, kažkam reikia pagalbos pasirenkant kelionę, o galbūt, gidams įdomu, su kokiais įspūdžiais grįžta keliautojai.

Prieš kelias dienas aš ir mano teta su savo auklėtiniais atostogavome keliaudami. Mūsų kelionės maršrutas buvo: Talinas – Stokholmas – Ryga. Kelionė truko tris dienas, tad apie viską nuo pradžių.

Visų pirma, tai buvo pažintinė kelionė su gidu Nerijumi iš Panevėžio. Gidas be galo daug žinantis ir atliekantis savo darbą su kaupu. Pajuokaudamas, pakurdamas istorijas ir labai rimtai kalbėdamas jis leido daug pažinti, prisiminti ar praturtinti savo žinių bagažą kiekvienam. Į visus klausimus atsako ir dar priduria daugiau, nei, kad buvo klausiama. Bekeliaujant autobusu, gidas sugebėjo atkreipti visų dėmesį, įdomiai pasakodamas ir pristatydamas skirtingus miestus pro autobuso langą.

Kelionė prasidėjo Kaišiadoryse, čia buvo paimti gimnazistai ir jų auklėtoja. Aš prisijungiau Kaune. Su autobuso vairuotojais ir gidu geranoriškai galima suderinti įlipimo vietą. Išvykome anksti ryte, apie ketvirtą. Kelionės metu buvo keli trumpi sustojimai ir vienas ilgesnis Latvijos ir Estijos pasienyje. Čia galėjome nebrangiai (1,80 – 2,10 eur.) pavalgyti karštos sriubos. Toliau keliavome autobusu, o atvykus į Taliną, turėjome puikią ekskursiją, kurios metu paklaidžiojome painiomis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėjome miestu nuo Aukštutinės ir Žemutinės panoraminų aikštelių. Taip pat, apžiūrėjome Tompea pilį, „Ilgąją“ ir „Trumpąją“ kojas, „Storosios Margaritos“, Ilgojo Hermano bei „Žvilgnsio į tvirtovę“ bokštus. Ekskursijos metu kiekvienas objektas įgavo prasmę, kadangi apie juos kalbėjo gidas. Reiktų paminėti ir tai, kad buvo parinktas tinkamas kelionės laikas, nes miestai pasipuošę, o aikštėse vyko mugės.

Vakare, apie 18 val. keltu „Baltic Queen“ išplaukėme į Stokholmą. Kelte gyvenome B klasės kajutėse, tai reiškia, kad kajutėje nebuvo lango. Kelto patogumais likau patenkinta, nes buvo ir tualetas, ir dušas, ir lovos, patalynė bei rankšluosčiai kiekvienoje kajutėje. Siūbavimas… jautėsi, nors keltas ir 10 aukštų, visgi jūroje siūbavimas jautėsi, tačiau tai netrukdė apsipirkinėti, žiūrėti vakaro šou programas, šokti, dainuoti karaoke ar ryte pusryčiauti. Švediško tipo pusryčius kelte buvome išsipirkę anksčiau ir jais tikrai nenusivylėme (sumokėjome 11,50 eur/asm.). Kelte yra pinigų keitykla, galima išsikeisti eurus į kronas, tačiau nebūtina, nes Stokholme galima atsiskaityti eurais ar banko kortelėmis. Pastebėjimas, atsiskaitant eurais prekė tampa brangesnė, nes valiutos kursas svyruoja, todėl geriau turėti kronų.

Kalbant apie patį Stokholmą – nuostabus, didingas miestas, į kurį verta sugrįžti. Stokholmas pastatytas 14 – oje salų, toje vietoje, kur susitinka Baltijos jūros ir Melareno ežero vandenys. Pamatėme Karališkąjį dramos teatrą, Karališkuosius rūmus, kur vyko karališkosios sargybos teatralizuotas pasikeitimas, senąją Katedrą, Riterių bažnyčią, senamiestį. Taip pat, Stokholmo Rotušę, kur vyksta Nobelio premijų įteikimo banketai, apžiūrėjome „Vaza” muziejų, kuriame eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas XVII a. karališkasis karo laivas (jūros dugne išgulėjęs 333 metus).

Pilni teigiamų emocijų ir įspūdžių grįžome į keltą bei visą naktį plaukėme į Taliną, o iš jo autobusu važiavome į Rygą. Kam trūko miego po paskutinio vakaro laive, galėjo miegoti autobuse, nes į Rygą atvykome tik vakare, kai jau buvo tamsu. Dėka to, galėjome matyti labai puošnų, spindintį ir šventišką Rygos miestą. Norėjosi įsiamžinti visur, kadangi tamsoje apšviestos dekoracijos buvo gerai matomos nuotraukose. Pėsčiomis vaikščiojome po Rygos senamiestį: Rygos pilis, gynybinė siena su parako bokštu ir Švedų vartais, katedra ir vienuolynas, „Trijų brolių” namai, Rotušės aikštė, „Juodagalvių” pirklių gildijos namai ir bažnyčios. Visi vaizdai yra nepakartojamo grožio, o gido pasakojamos istorijos objektus darė tik dar gražesnius ir įsimintinesnius.

Visą kelionę vertinu kaip puikų patyrimą. Aplankyti miestai, vietos ir objektai užglaisto nuovargį, keliaujant autobusu. O sugrįžus į Lietuvą, bežiūrint nuotraukas ir viską prisimenant, galiu drąsiai sakyti – kartočiau.

Foto iš kelionės

One Comment