Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Keliautojo akimis – Danija

Danija – tai graži, patogi gyventi, jūrų skalaujama, bukų giraitėmis žaliuojanti šviesiaplaukių žmonių šalis. Klimatas panašus į Lietuvos, tik šiek tiek drėgnesnis ir vėsesnis, nes Danija- salynas, prapučiamas jūros vėjų.

Miestuose ir miesteliuose architektūra išlikusi šimtmečiais, nes prasidėjus II Pasauliniam karui Danija kapituliavo, taigi niekas nebuvo sugriauta ir išsaugotas paveldas. Kopenhaga- Kobenhavn- sostinės pavadinimas daniškai pavadinimas rašomas ir tariamas kitaip,negu tariame mes-Kiopnhaun. Apskritai danų kalba neįprastai skamba mūsų ausiai, rašyba ir tarimas gerokai skiriasi, taip pat daugybė skirtingai tariamų balsių, kurių nėra lietuvių kalboje.

Danų kalba priklauso germanų kalbų grupei, panaši į švedų kalbą, švedai ir danai tarpusavy gali neblogai susišnekėti. Kopenhagos architektūra – tai daugiausia raudonų plytų senoviniai statiniai. Yra ir šiuolaikiškų, kaip didingas naujasis operos teatras ant jūros kranto. Ypač įspūdinga senamiesčio prieplauka, kurioje rikiuojasi spalvoti statiniai. Šis uostas dar vadinamas mažuoju Amsterdamu. Vienas Danijos karalių, pabuvojęs Nyderlanduose, susižavėjęs architektūra, įsakė „ perkelti,, Amsterdamą į Kopenhagos senamiestį. Pagrindinė Kopenhagos pėsčiųjų gatvė – drabužių, avalynės parduotuvėlių virtinė įsikūrusi senuosiuose pastatuose. Čia vasarą – nesibaigianti upė įvairiausių rasių turistų.

Kopenhagos senamiestį puošia nuostabaus grožio katedros, senasis operos teatras, savivaldybės rūmai, karalienės rūmai ir sodas. Į Kopenhagos uostą įplaukia įspūdingi kruiziniai laivai, rikiuojasi privatūs laiveliai ir jachtos. Čia ilgesingai į jūrą žvelgia gražioji undinėlė…

Susisiekimas Danijoj yra labai patogus – mieste tai metro, o į rajonus veža greitaeigiai traukiniai – tai populiariausia susisiekimo priemonė. Kopenhagos rajonai- tai nuosavų namų ir kotedžų miesteliai, paįvairinami daugiabučių. Miesteliai tylūs, jaukūs, žmonių namai neaukšti, šviesūs. Čia sutiksi šviesiaplaukių, važinėjančių dviračiais, bėgančių krosą- danai labai sportiški žmonės.

Įdomi kelionė į Danijos pajūrį, pačią siauriausią jūros vietą Kategatą- perėjimą iš Baltijos į Šiaurės jūrą. Pro gražių bukų giraites pasiekiame pajūrio miestelį Helsingiorą. Tai jaukus siauručių gatvelių ir baltų namelių uostas. Iš čia galima keltu persikelti į Švediją, kuri yra vos už 4 km, ir matosi kitam krante. Didžiausia Helsingioro įžimybė – Kronborgo-Hamleto pilis. Tai įspūdinga gynybinė 16 a. tvirtovė, kažkada gynusi ne tik nuo švedų, bet ir skandinindavusi pirklių laivus, kurie nemokėdavę mokesčių..V. Šekspyras, išvydęs šią pilį, buvo įkvėptas sukurti garsųjį savo „ Hamletą „ ir jo amžinąjį klausimą „ būti, ar nebūti,, . Tačiau iš tiesų istorinė asmenybė – Danijos princas Hamletas gyveno ne šioje tvirtovėje, o Jutlandijoje. Tačiau Šekspyro romantizuotas Hamletas gyveno būtent šioje įspūdingo grožio pilyje ir klajojo niūriais požemiais, kuriuos galima aplankyti ir mūsų dienų keliautojams..


AplinkPasauli.com