Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kelionė aplink pasaulį: ar ji įkandama šiuolaikiniam žmogui?

Jei esate statistinis lietuvis, per metus gaunate vos 20 darbo dienų atostogas. Per jas reikia suspėti ne tik atsipūsti nuo darbo, aplankyti artimuosius, sutvarkyti daugybę reikalų, kurių nespėjame dirbdami grafiku „nuo 8 iki 5“, o kur dar kelionės, kurioms daugelis negali skirti daugiau kaip 7–10 dienų. O jei atostogas imame kalėdiniu laikotarpiu, jų lieka ir mažiau nei 20 d. d. Be to, yra darbdavių, kurie nepageidauja, kad jų darbuotojai vienu kartu imtų ilgesnes nei 7–14 d. atostogas, tad svajonės per atostogas aplankyti daugybę šalių subliūkšta.

Ar turi galimybių šiuolaikinis žmogus apkeliauti pasaulį, kokių privalumų teikia ilgos kelionės ir kodėl reikėtų nebijoti pokyčių?

Mesti darbą – idėja, kuri tik iš pradžių gali pasirodyti beprotiška

Vis daugiau žmonių pasirenka prie vietos nepririšantį darbą, kurį, sėdint prie kompiuterio, galima dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio. Tokia idėja itin patraukli fotografams, filmuotojams, grafikos dizaineriams, žurnalistams, redaktoriams, stilistams ir kitiems specialistams. Šiame straipsnyje rasite idėjų, kaip galima užsidirbti pinigų keliaujant. Vienas iš paprasčiausių variantų – rašyti kelionės tinklaraštį: rašant anglų kalba tai gali  atnešti nuo 500 iki 20 tūkst. eurų kiekvieną mėnesį! O gal turite kokį nors seniai primirštą pomėgį, kuris kelionės metu galėtų jums atnešti pajamų?

Jau keliavę aplink pasaulį keliautojai pataria darbdavį apie savo planus informuoti kuo anksčiau, nepamirštant paminėti ir tikrosios priežasties. Jei sugalvosite darbą mesti staiga, darbdavys gali pagalvoti, kad jums nepatiko darbo specifika, pareigos ar kolegos. O jei iš darbo išeisite taikiai, grįžus iš kelionės bus daugiau galimybių įsidarbinti į tą pačią poziciją.

Namų darbai prieš išsiruošiant į kelionę aplink pasaulį

Prieš paliekant namus, jums reikėtų:

  1. Susitaupyti kuo daugiau pinigų ir sugalvoti vieną kitą alternatyvą, kaip bent minimaliai jų prisidurti kelionės metu.
  2. Iš anksto informuoti darbdavį apie savo planus, jokiu būdu neišeinant iš darbo svarbiu įmonei metu, pavyzdžiui, vykdant stambų užsakymą arba dalyvaujant reikšmingame jos veiklai renginyje.
  3. Rasti, kas prižiūrės namus, vaikus, gyvūnus ir augalus, jei jų turite.
  4. Identifikuoti savo emocijas dar prieš leidžiantis į kelionę: tapti emociškai atsparesniems, labiau užsigrūdinti morališkai. Svarbu atrasti būdų nuraminti savo protą ir sielą.

Portale Time.com rasite daugiau patarimų, ko reikia ruošiantis kelionei aplink pasaulį.

Kelionės atveria naujų galimybių

Kelionės – tai ne tik naujos patirtys ir išgyvenimai, tai – daug daugiau. Kelionių metu galima išmokti vieną ar net kelias naujas užsienio kalbas, susirasti naujų draugų, pagerinti bendravimo įgūdžius, tapti laisvesniems, tolerantiškesniems, greičiau reaguoti į stresines situacijas ir išmokti suvaldyti stresą. Kelionių metu atrandate pasaulį, save, įgyjate nepamirštamų įspūdžių, kelionės motyvuoja, o po daugelio metų tikrai turėsite ką papasakoti savo vaikams bei vaikaičiams. Tai ir puikus būdas atsitiesti kovojantiems su depresija ar praradusiems gyvenimo džiaugsmą.

Tad akivaizdu, kad prireiks nemažai ne tik fizinių, bet ir dvasinių resursų.

Kelionės, ypač ilgos, puikiai užgrūdina, nes išmokstame pasijuokti iš savęs ir savo netobulumo, keliaujant mums aukštesnės jėgos dar kartą primena patarlę „žmogus planuoja, o Dievas juokiasi“.

Kelionės po pasaulį tuo ir įspūdingos, kad leidžia patirti daug įspūdžių ir mėgautis šia minute per daug nesvarstant, kas bus vėliau.