Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kelionė aplink pasaulį: kokių variantų siūlo kelionių organizatoriai?

Kadaise garsusis rašytojas Žiulis Vernas parašė nuotykių romaną „Aplink pasaulį per 80 dienų“, kurio pagrindinis veikėjas Filijas Fogas ryžtasi nepamirštamai kelionei. 2004 m. pagal šį kūrinį buvo sukurtas ir taip pat pavadintas filmas. O kiek šiandien galėtų trukti bei kiek galėtų kainuoti kelionė aplink pasaulį? Ar šiuolaikinės kelionių agentūros apskritai organizuoja tokio tipo keliones?

Prancūzas Fransis Joyonas 2017 m. pradžioje sumanė didelį žygdarbį – Žemės rutulį apiplaukti vos per 40 dienų. 60 m. buriuotojas avantiūrai ryžosi lydimas 5 bendražygių. Kelionės startas buvo Britanijos krantai, o tikroji kelionės trukmė – beveik 41 diena (40 d. 23 val. ir 30 min.). Iki tol Žemės rutulį greičiausiai (per 45 d. ir 13 val.) apiplaukė kitas prancūzas Loickas Peyronas, rekordo siekęs 2012 m.

Kone visus žemynus aplankyti galima vos per 18 dienų

Vienas Lietuvos kelionių organizatorių neseniai dalijosi idėja ir siūlė kelionę aplink pasaulį už 1369 eurus. Skrydis prasideda Vilniaus oro uoste, iš kurio kylama ir nusileidžiama Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Iš šios šalies skrendama į Singapūrą, po to – į Australiją (Sidnėjų,) toliau laukia žavusis Honolulu, po jo skrendama į Niujorką, priešpaskutinis kelionės tikslas – žavusis Paryžius, iš kurio vėl parskrendama į Vilnių.

Skrydžių datos suplanuotos taip, kad kiekviename iš didmiesčių keliautojas pabūtų nuo 2 iki 3 dienų. Tiesa, tokios kelionės metu nemažai laiko „suvalgo“ skrydžiai, o dar reikia patiems pasirūpinti ir nakvyne, tačiau vien ko vertas pasakymas „Vos per 18 dienų (arba 2,5 savaitės trukmės atostogas) aš apkeliavau visą pasaulį!“

Kelionė aplink pasaulį vienam gali kainuoti ir 20 tūkst. eurų

Bene garsiausio Lietuvos keliautojo Rimvydo Širvinsko-Makaliaus tinklalapyje 2018 m. pradžioje pasirodė kelionės aplink pasaulį pasiūlymas. Į net 116 nakvynių trukmės (t. y. ~4 mėn.) kelionę kruizinis laivas išplauks 2020 m. sausio mėnesį. Visas kelionės paketas (beje, pigiausias variantas) vienam keliautojui su maitinimu kainuos nuo 13 599 Eur. Tiesa, norintieji apsistoti aukštesnės klasės kajutėje, turės pakloti 19 999 Eur. Kruizinis laivas startuos Italijoje, po to sustos Portugalijoje (Madeiroje) ir per Atlanto vandenyną išplauks į Braziliją, aplankant ir kitas Pietų Amerikos valstybes.

Tarp lankomų šalių bus ir Polinezija, Naujoji Zelandija, Australija, Balis, Singapūras, Malaizija, Šri Lanka, Indija, Jordanija, Egiptas ir t. t. Iki kelionės likus šiek tiek daugiau nei metams, didžioji dalis kelialapių jau išparduoti, tačiau norėdami apkeliauti pasaulį, dar galite spėti į šią didžiąją gyvenimo kelionę.

Palankią nišą kelionėms aplink pasaulį (tiesa, virtualioms) atvėrė internetas. Šiame straipsnyje galite rasti nuorodų į objektus, kuriuos galima aplankyti virtualiai. Beje, visai smagu įsijungti Google Maps ir vos po kelių sekundžių atsidurti kokiame nors pasaulio kampelyje, esančiame net už kelių tūkstančių kilometrų.

Norintieji apkeliauti pasaulį, gali rinktis savarankiškas keliones – tiesiog susitaupyti šiek tiek pinigų, pasiimti kuprinę ir numatyti, kurį pasaulio kraštą norėtų aplankyti pirmiausia.