Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kelionės be streso – ką naudinga žinoti

Pradžioje daugelis keliautojų daro begalę klaidų. Ir dažnai tai yra sunkiai išvengiama, tačiau tik tuomet, jei nesivadovaujama patyrusių keliautojų patarimais ir naudingomis įžvalgomis. Todėl jei norite, kad jūsų atostogos būtų sklandesnės ir sėkmingesnės, nieko nelaukę susipažinkite su keliais praktiškais patarimais.

Pasirūpinkite praktiška kuprine/lagaminu

Maža kuprinė ar mažas lagaminas, kuris neviršija 35 ar 40 l talpos, yra praktiškas pasirinkimas, kuris „apriboja“ jus teigiama šio žodžio prasme. Nesiimdami su savimi didelės kuprinės ar lagamino, jūs neleisite sau pasiimti per daug daiktų.

Didelė dalis žmonių į savo keliones yra linkę pasiimti kuo daugiau daiktų, kurių jų manymu prireiks keliaujant. Tačiau kiekvienas papildomas su savimi į kelionę pasiimamas daiktas apsunkina. Kiekvienas papildomas kilogramas jus lėtina ir sukuria jums daugiau nepatogumų.

Todėl prieš leisdamiesi į kelionę, įsigykite kuprinę arba lagaminą, kuris būtų kompaktiškas ir optimalaus dydžio. Jame turėtų būti vietos tik patiems svarbiausiems ir būtiniausiems daiktams.

Visuomet su savimi turėkite rankšluostį

Skamba pakankamai neįprastai ir per daug paprastai? Manote, kad jūsų viešbutyje bus rankšluosčių, todėl jums nėra jokios būtinybės su savimi pasiimti papildomą rankšluostį? Tačiau jūs niekuomet negalite žinoti, kada jo jums galėtų prireikti – paplūdimyje, piknike ar tiesiog keliaujant po atokesnes vietoves ir norint „išdžiūti“. Be to, nedidelis rankšluostis niekuomet neužima daug vietos ir neapsunkina keliaujant.

Išspręskite piniginį klausimą

Pinigai kelionės metu yra vienas iš pačių svarbiausių veiksnių – nepaisant to, kad kai kurie keliautojai dėl to norėtų pasiginčyti. Jei jūs norite, kad jūsų kelionė būtų sklandi ir joje jums nieko netrūktų, jums neišvengiamai reikės pinigų (nebent jūs vykstate pas savo giminaičius ar draugus, kurie viskuo pasirūpins už jus).

Todėl prieš išvykdami, jūs turite ne tik suformuoti savo kelionės biudžetą, tačiau taip pat pasirūpinti, kad kelionėje turėtumėte ne vieną banko kortelę ir grynųjų pinigų. Kartais tenka susidurti su įvairiais nenumatytais sunkumais. Ir jei jūs pasikliausite tik viena banko kortele, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių ims neaptarnauti, pateksite į labai keblią padėtį. Todėl būkite tikri, kad šis klausimas bus išspręstas iš anksto.

Naudokitės žemėlapiu, bet nesibaiminkite „tikslingai“ pasimesti

Savo kelionės metu visuomet yra naudinga pasinaudoti „Google Maps“ mobiliąja programėle, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jūs turėtumėte iš savo rankų nepaleisti išmaniojo telefono. Kartais yra naudinga ir smagu pasimesti „tikslingai“. Tai reiškia, kad neturėtumėte baimintis pasimesti ir bent šiek tiek nuklysti nuo savo pagrindinio kelionės kurso. Keliauti turistų nepramintais keliais gali būti labai įdomi ir nepamirštama patirtis, kuri suteiks jūsų kelionei dar daugiau žavesio ir smagių emocijų.

Tiesioginiai skrydžiai – ne visada yra tinkamas pasirinkimas

Kuomet ieškote skrydžių ir norite įsigyti lėktuvų bilietus, kartais norint sutaupyti, geriau pasidairyti į netiesioginius skrydžius. Jie įprastai būna kur kas pigesni. Net jei nuo savo pagrindinės vietos, kurioje planuojate apsistoti, jūs būsite gerokai toliau, kuomet oro uoste nusileis jūsų lėktuvas, tai nėra didelė problema, kadangi galėsite pasinaudoti traukiniu arba autobusu. Todėl prieš užsisakant skrydžius, naudinga pasidomėti, kokiu maršrutu vykdami jūs galėsite daugiau sutaupyti.

Pietų metas yra geriausias laikas istorinių vietų lankymui

Nesielkite taip, kaip visi. Jei nuspręsite istorinėse vietose apsilankyti tuomet, kai prasidės pietų metas, susidursite su mažesnėmis turistų eilėmis ir galėsite išvengti turistinių grupių, kurios tuo metu keliaus pietauti. Taip pat naudinga turistines vietas aplankyti labai anksti arba labai vėlai. Tuomet lankydamiesi savo pasirinktose vietose jūs galėsite jaustis taip, lyg visa tai priklausytų tik jums.

Daugiau informacijos: Visi kelionių agentūros Baltic Clipper pasiūlymai