Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokius dokumentus pasiruošti keliaujant lėktuvu?

Ruošiantis kelionėms ir atostogoms, dažniausiai daug dėmesio skiriame maršruto planavimui, reikalingų daiktų sąrašo sudarymui, o pasiruošimą skrydžiui ne retai paliekame kone paskutinei minutei. O tai gali lemti ne tik nemalonumus, bet ir pasibaigti neišvykimu į kelionę. Todėl naudinga iš anksto pasidomėti, kokių dokumentų reikės Jūsų kelionės metu.

Skrydžio dokumentai ir registracija

Keliaujant lėktuvu, reikia iš anksto sužinoti, kokie dokumentai bus reikalingo oro uoste, norint be problemų patekti į lėktuvą. Apie tai, kaip atlikti registraciją į skrydį, informacija Jus pasieks bilieto pirkimo patvirtinimo dokumente. Kai kurios oro linijos pačios pasirūpina keleivių registravimu į skrydį, kai kurios reikalauja, kad tai padarytų keleiviai. Pavyzdžiui, skrendant su „Lufthansa“, „Aeroflot“, LOT, „Turkish Airlines“, „Ukraine Airlines“ avialinijomis, gali tekti registruotis į skrydį oro uoste. Svarbu atminti, kad registracija baigiasi likus 45 minutėms iki lėktuvo pakilimo.

Be to, kai kurios oro linijos jau pasirūpino ir savo mobiliosiomis programėlėmis, kad Jūsų kelionė būtų sklandesnė. Pavyzdžiui, „Rayanair“ ir „Wizzair“ siūlo savo keleiviams naudotis mobiliosiomis programėlėmis, kurios atstoja oro uoste reikalingą įlaipinimo kortelę. Tai puikus sprendimas, nes daugeliu atveju šį dokumentą oro uosyte vis dar reikia turėti su savimi atspausdintą. Taip pat kartais skiriasi oro linijų, kurios organizuoja skrydį, skrydžio dokumentų reikalavimai. Todėl norint tiksliai žinoti, kokie dokumentai bus reikalingi bei kaip tinkamai užsiregistruoti skrydžiui, visada geriausia kreiptis tiesiai į oro linijų konsultacinius centrus.

Nepamirškite turėti vizos

Oro uosto darbuotojai žino, jog kartais pasitaiko atveju, kai keleiviai į savo lėktuvą nespėja dėl savo pačių kaltės. Tai ne tik tie atvejai, kai pavėluojama ar neturima dokumentų, pasitaiko ir tokių keleivių, kurie neturi vizų. Jeigu keliaujate savarankiškai, visuomet pasitikrinkite ar norint patekti į šalį, į kurią skrendate, nereikalinga viza. Kartais keleiviai klaidingai galvoja, jog apie tai įspėjama jau perkant bilietus, tačiau taip būna ne visada. Todėl viza reikia pasirūpinti iš anksto. Tiems, kurie keliauja su kelionių organizatoriais, apie tai galvoti nereikia, nes vizas dažniausiai pasirūpina patys organizatoriai.

Pasas ar ID?

Be įlaipinimo kortelės, oro uoste Jums būtina turėti ir Jūsų asmenybę patvirtinantį dokumentą, kurio duomenys turi atitikti biliete įvestus duomenis. Jeigu keliaujate į Europos valstybes, daugelyje jų pakaks skrydžio metu turėti asmens tapatybės kortelę. Keliaujant į Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją, Tailandą, Maroką, Egiptą, Tunisą ir Turkija, Jums reikės paso. O keliaujant į JAV ir Kanadą – pasas turi būti su biometriniais duomenimis.

Taip pat reikia atminti, jog jeigu atostogų metu norėsite aplankyti ir kitą šalį, pavyzdžiui, iš Rodo salos nusikelti į Turkiją, Jums jau bus reikalingas pasas. Tad keliaujant geriausiai turėti abu dokumentus. Taip pat pasą reikės pasiimti ir tuo atveju jei keliaujate su persėdimu šalyje, kurią pasiekti reikalingas pasas. Pavyzdžiui, skrisite su persėdimu Maskvoje. Visais atvejais naudinga iš anksto pasidomėti, ar galiojančios tvarkos nepasikeitė, todėl prieš skrydį būtinai apsilankykite Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos puslapyje, kur įvedę šalį, į kurią keliausite, sužinosite ne tik kokie dokumentai reikalingi skrydžiui, bet ir kitą aktualią informaciją, pavyzdžiui, ar šiuo metu šioje šalyje nevyksta neramumai.

Nesvarbu, kuris iš dokumentų bus reikalingas Jūsų kelionei, įsitikinkite, kad dokumentai būtų galiojantys ir nesibaigtų kelionės metu. Įprasta praktika, jog iki dokumento galiojimo laiko pabaigos būtų likę ne mažiau kaip 6 mėnesiai, tačiau keliaujant į kai kurias šalis šis terminas yra kiek trumpesnis.

Visgi, jeigu nutiko taip, kad oro uoste nebuvo pastebėta, jog Jūsų asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas galioja per trumpai ir Jūsų kelionės metu jo galiojimas baigėsi, dar nereiškia, jog negalėsite grįžti. Jums reikia kreiptis į artimiausią Lietuvos atstovybę ar konsulinę įstaigą ir Jums bus išrašytas grįžimo dokumentas. Keliaujant į užsienio šalis visada naudinga pasidomėti veikiančiomis Lietuvos atstovybėmis toje šalyje, kur viešėsite.

Daugiau informacijos apie keliones Ieskaukeliones.lt