Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Krizė verčia kelionių organizatorius mažinti kainas

Tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ teigia, jog pavyko derybos su viešbučių tinklais, todėl kelionių kainos mažinamos 5-20 proc. Bendrovė pripažįsta, kad „daugumoje šalių atvykstamojo turizmo rinka patyrė nuosmukį”, todėl yra daromos nuolaidos siekiant išlaikyti turistų srautus.

Pasak „Tez Tour“ vadovo Lietuvoje Martyno Laivio, kelionių kainos vasaros sezono metu į Graikijos kurortus mažės iki 20 proc., į Ispanijos – iki 15 proc., į Egipto ir Turkijos – iki 10 proc.

Vadovo teigimu, mažesnei kainų politikai itin palanki yra ir susiklosčiusi ekonominė situacija bei jos įtaka kai kurių šalių turizmo rinkai.

„Daugumoje šalių atvykstamojo turizmo rinka patyrė nuosmukį, todėl jos dalyviai suinteresuoti taikyti įvairias priemones ir lengvatas, siekdami išlaikyti stabilius turistų srautus, o išskirtiniai viešbučiai sutiko atsisakyti kainų didinimo politikos, kurios laikėsi anksčiau“, – sako M. Laivys.

Rinkos ir kainų nuosmukis negąsdina naujų rinkos žaidėjų. Praėjusių metų pabaigoje veiklą pradėjęs kelionių organizatorius „Star Express“ šalies poilsiautojams siūlys tiesioginius skrydžius į Tunisą, Turkiją bei Egiptą.
REKLAMA

Pasak „Star Express“ vadovės Jolanta Gorbačevska, bendrovė sieks lyderiaujančių pozicijų poilsinių skrydžių į arabų šalis rinkos segmente.

„Kadangi rinkoje užimsime nišinę poziciją, orientuodamiesi į skrydžių organizavimą arabų šalių kryptimi, klientams vykstantiems į šias šalis galėsime pasiūlyti platų turizmo paslaugų pasirinkimą bei ištobulintą infrastruktūrą“, – teigia J. Gorbačevska.

Mažėja turizmo srautai

Anot Turizmo departamento, Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) posėdyje „Europos turizmo politika ir valdymas nestabiliu metu“, vykusiame Madride (Ispanija), buvo konstatuota, kad krizė turizmo rinkoje tęsis 3 metus, tačiau turizmas atsigaus greičiau, „nes ši ekonomikos šaka turi specifinę savybę atsitiesti iš bet kokios krizės – juk žmonija niekada nepraras noro keliauti, pažinti, atrasti ką nors naujo”.

PTO posėdžių metu suformuluotos rekomendacijos Europos šalims: kaip įmanoma mažinti mokesčius apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įmonėms; visomis išgalėmis stiprinti viešojo ir privataus turizmo sektoriaus bendradarbiavimą; rasti būdų kredituoti smulkaus ir vidutinio verslo turizmo sektorių, siekiant išvengti darbuotojų atleidimo iš darbo ir kitų neigiamų, ekonomiką smukdančių pasekmių. Atsižvelgiant į keliautojų pajamų sumažėjimą, siūloma labiau orientuotis į kaimynines bei artimesnes šalis vykdant rinkodarą bei stiprinant bendradarbiavimą turizmo srityje.

PTO duomenimis, pasaulio rinkoje 2008 m. I-ąjį pusmetį turizmo augimas siekė 5 proc., II-ąjį pusmetį jau pastebėtas bendras 1 proc. smukimas.

Anot Lietuvos statistikos departamento, per 2008 m. devynis mėnesius į užsienį išvyko 1,2 mln. turistų. Išvykusių Lietuvos turistų skaičius per šių metų devynis mėnesius, palyginti su užpernai metų atitinkamu laikotarpiu, padidėjo 19,7 procento. Daugiau nei pusę turistų apsistojo pas gimines, draugus ar privačiame sektoriuje.

delfi.lt

One Comment