Lėktuvo skrydžiai į vieną pusę
|Lėktuvo skrydžiai į vieną pusę reiškia, kad turima omenyje tik kelionę iš taško A į tašką B be skrydžio atgal. Lėktuvu yra nuskrendama, tačiau atgalinis bilietas neužsakomas. Tokius bilietus dažniausiai perka emigrantai, tačiau pastaruoju metu nebūtinai.
Lietuvoje veikia dvi pigių skrydžių bendrovės. Jos veža skirtingais maršrutais ir siūlo gana palankias kainas. Pigusskrydis.lt duomenimis tradicinės skrydžių bendrovės iš Lietuvos gali nuskraidinti į tam tikrus oro uostus netiesiogiai, sustojant ir pakeičiant lėktuvus arba toliau skrendant į kitą oro uostą. Tai kainuoja gana daug, todėl kai kurie verslininkai sutaupo paorganizuodami mini keliones. Avia bilietai į vieną pusę kainuoja gana pigiai, tačiau grįžtant kainos gali būti jau ženkliai didesnės. Tokiais atvejais yra atgal skrendama su kitos oro linijos lėktuvu. O kartais ir iš kito oro uosto.
Konkretus pavyzdys. Ryanair bendrovė turi tiesioginį skrydį į Liverpulį. Verslininkui reikia į Londoną, ten nuskridęs į Liverpulį jis išsinuomoja automobilį ir vyksta į Londoną. Taip pat po verslo susitikimo aplanko draugus ir giminaičius. Savaitgaliui pasibaigus verslininkas sėda jau į Wizzair avia kompanijos lėktuvą ir skrenda atgal į Vilnių. Tokiu atveju tiek iš Ryanair, tiek iš Wizzair yra perkami lėktuvo bilietai į vieną pusę.
Lėktuvo skrydžiai dažnai būna ne itin patogiu metu, todėl tenka ieškoti ir kitokių transporto priemonių, pavyzdžiui, traukiniu nuvykti į kitą miestą, iš kurio oro uosto skristi namo. Arba keltis keltu, vykti autobusu ar nuomotu automobiliu. Keliavimo galimybės po Europą yra beribės. Per kelias savaites galima pamatyti pusę Europos ir patirti itn daug nuotykių. Aišku, bagažo turi būti mažai, kad viskas tilptų į rankinį lagaminą ar dar geriau kuprinę – rūbai, batai, kosmetika, kompiuteris, fotoaparatas, reikalingiausi vaistai ir t.t.
Pigių skrydžių bendrovės yra didelis šansas jaunimui pamatyti daugiau pasaulio, mokytis kalbų, suprasti apie kitas kultūras, tad kodėl nepasinaudojus. Vasaros pradžioje skrendi į vieną pusę, o grįžti jau iš kitos po trumpų atostogų kokioje Pietų Europos šalyje. Pabandykite – tai smagu ir naudinga. Baisu? Sėdėti namuose nebaisu?