Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Naujos kelionių tendencijos: emocijas žadinantys potyriai Balio saloje

Unikalios gamtos tyrinėjimas, aktyvios ir įspūdžiais turtingos pramogos, nuoširdus bendravimas su vietiniais, įkvepiantys dvasiniai atradimai, neatrasti kulinariniai potyriai. Taip atrodo atostogas planuojančių šiuolaikinių keliautojų lūkesčiai. Laikas, kai išvykus užtekdavo tingios popietės su kokteiliu rankoje prie viešbučio baseino ir apslankymo vietos amatininko krautuvėlėje, baigėsi. Dabar atostogautojų apetitą budina kuo anksčiau skambantis žadintuvas, artimas ryšys su kultūriniais unikalumais ir patirtys, paremtos išgyvenimais. Kelionių ekspertai tai vadina potyrių turizmu ir 2019-aisias svečius kraštus siūlo ne tik aplankyti, bet ir pajusti.

„Viskas įskaičiuota“ ar viskas netikėta?

Pasak potyrių keliones organizuojančių kelionių ekspertų „Baltic Tours“ komandos narės Rasos Levickaitės, vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos tradicines atostogas keičia į patirčių turizmą. Tai lemia besikeičiančios keliautojų vertybės ir požiūris į gyvenimą apskritai.

„Žmonės suvokia, kad įsimintiniausios patirtys, įdomiausi nuotykiai laukia išėjus iš komforto zonos ir palikus saugų uostą. Gyvename laiku, kai materialūs dalykai, daiktai po truputį pradedami vertinti mažiau. Turbūt tai ir yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl atostogaujant svarbiausi tampa įspūdžiai bei patirti jausmai. Keliones mėgstame, nes norime dvasiškai praturtėti, o vien stebėti nebepakanka, norisi atrasti ir išgyventi“, – apie poilsiautojų elgsenos pokyčius pasakoja R. Levickaitė.

Patirčių turizmo esmė, anot kelionių ekspertės, – suteikti keliautojui kuo daugiau naujos, nekasdienės patirties, jausenos. „Tradicinė kelionė yra pagrindinių turistinių vietų aplankymas, pavalgymas populiariame restorane, dalyvavimas ekskursijoje ar vakarėlyje ir grįžimas į komfortišką viešbutį su „viskas įskaičiuota“. Tuo tarpu patirčių turizmo entuziastui rūpi kuo daugiau pajusti pačiam. Emocijos, išskirtinė veikla, kuri tas būsenas paskatina, šiuo atveju, yra pats svarbiausias kelionės atributas“, – teigia R. Levickaitė.

Į patirčių kelionę – su potyrių ekspertais

Artimiau susipažinti su šia naujausia kelionių tendencija ir susigundyti kitaip atrasti lietuvių pamėgtus ar visiškai naujus kraštus kelionių ekspertė kviečia į kasmetinę turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodą „Adventur“. Jau tradicija tapęs renginys šiemet vyks 7-ąjį kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ sausio 25–27 dienomis.

Tarp parodoje siūlomų kruopščiai suplanuotų potyrių kelionių – ir „Baltic Tours“ kartu su žymiaisiais Balinėtojais Leonardu ir Ieva rengiamos išvykos į poilsiautojų iš Lietuvos pamėgtą Balį. „Balinėtojų vardu geriau žinoma pora salą vadina antraisiais savo namais, ją yra ištyrinėjusi iki smulkmenų, o kartu yra entuziazmo, geros nuotaikos, energijos, nuoširdumo bei puikaus humoro jausmo nestokojantys gidai. Mūsų keliautojus jie lydi visą išvyką ir supažindina su potyriu turizmu – unikaliu, nepamirštamu, puikių įspūdžiu kupinu Balio jausminiu tyrinėjimu“, – pasakoja „Baltic Tours“ Balio salos ekspertė Diana Banel-Lekamavičienė.

Kelionių ekspertės teigimu, gali susidaryti įspūdis, kad leistis į nuotykius savarankiškai yra daug paprasčiau, o kelionių organizatorius tampa vis mažiau reikalingas. Internete apstu informacijos bei patarimų, ką pamatyti, kur nuvykti, į ką atkreipti dėmesį, kad atostogos būtų saugios, komfortiškos ir įsimintinos.

„Savarankiškas potyrių kelionės planavimas įmanomas, tačiau patyręs kelionių ekspertas gali padėti sutaupyti laiko, kurį reikia skirti interneto platybėms naršyti bei galybei atsiliepimų perskaityti. Svarbiausia – tai gyvas žmogus, kuris gali patarti čia ir dabar, rekomenduoti iš savo asmeninių, kelionių patirties“, – tikina D. Banel-Lekamavičienė.

Ugnikalnių viršūnės, paslaptingosios džiunglės ir raftingo nuotykiai

Tad kaip gi atrodo ta potyrių kelionė į Balį? Atsakymas intriguoja: 10 nepamirštamų naktų, kurių kiekvienas rytas prasideda įspūdingais nuotykiais, o diena nesiliauja stebinti.

„Įsimintinų akimirkų kupinas ankstyvas kopimas į Baturo ugnikalnį, ant kurio viršūnės dangų nudažęs saulėlydis primena romantiško filmo sceną. Vaizdas išties atima kvapą, tačiau pats žygis nėra itin sudėtingas – į jį leisdamasis nepavargsta bet kuris aktyviau judantis keliautojas, o grįžus laukia natūralios karštosios versmės, masažai ir SPA procedūros“, – potyrių kelionės Balyje pranašumus vardija D. Banel-Lekamavičienė.

Norintiesiems kulinarinių įspūdžių siūloma brangiausios pasaulyje kavos Kopi Luwak degustacija, trokštantiems kultūrinių atradimų – į UNESCO paveldą įtrauktos žaliosios Tegalalango ryžių terasos, kuriose augalai kruopščiai sodinami po vieną daigelį. Dvasinį įkvėpimą suteikia sodrių džiunglių apsuptyje senovės paslaptimis alsuojanti Gunung Kawi Sebatų šventykla, o panašių į ją per kelionę išvysti galima ne vieną. Vietiniams ypač brangias induistines sakralines vietas saugo netgi Šventasis beždžionių miškas, kuriame mistiškai ošia egzotiški augalai bei dar egzotiškesni jų sergėtojai.

„Potyrių kelionėje į Balį siūlome ir dar daugiau patirčių. Tai ir nuotaikingas plaukimas guminėmis valtimis gražiausia visoje saloje Ajungo upe, taip pat paviršinis nardymas šalia Balio esančioje laukinėje Nusa Penidos saloje ar abejingų nepaliekantis delfinų stebėjimas, su nekantrumu laukiant, kada iš jūros bangų prieš pat akis išnirs nuotaikingų gyvūnų siluetai. Ši kelionė visapusiška ir nepamirštama, o vykstančiųjų atsiliepimai – puikūs. Grįžę jie net po kelių dienų užsuka pas mus pasidalinti įspūdžiais ir tai yra pats geriausias mūsų kruopštaus darbo įvertinimas“, – džiaugiasi D. Banel-Lekamavičienė.

Beje, pamatyti, pabendrauti ir dar daugiau išgirsti pikantiškų detalių apie Balį bus galima ir iš pačių Balinėtojų Leonardo ir Ievos lūpų „Adventur“ parodos metu kelionių ekspertų „Baltic Tours“ stende.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”