Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Patarimai, kaip saugiai naudoti GPS navigaciją automobilyje

Atrodo, jog dar visai neseniai GPS navigacija buvo prabangos prekė, tačiau dabar galimybę pasitikslinti kelionės maršrutą vienaip ar kitaip turi kiekvienas vairuotojas. Visgi, tokie GPS imtuvai saugos specialistų dažnai yra vadinami potencialia išsiblaškymo priežastimi, kuri, kaip žinia, gali turėti įtakos ir galimiems eismo įvykiams. Būtent dėl šios priežasties ypatingai svarbu susipažinti su pagrindiniais saugumo patarimais ir atidžiai jų laikytis – tuomet kelionės tikslą pasieksite laiku ir išvengsite bet kokių galimų nesklandumų.

1. Išsirinkite tinkamą GPS imtuvą. Visus poreikius atitinkanti navigacija – vienas esminių žingsnių siekiant saugių kelionių. Nors šiuo metu ypač populiaru naudotis kelią rodančiomis telefono programėlėmis, netikėti skambučiai ar žinutės gali sutrikdyti Jūsų dėmesį, tad verčiau leiskite kiekvienam daiktui atlikti savo funkciją. Renkantis navigaciją, vertėtų atsižvelgti į Jus tenkinantį ekrano dydį, joje esančius žemėlapius ir reikalingas papildomas funkcijas – tuomet tikrai liksite patenkinti savo sprendimu.

2. Nustatykite kelionės tikslą prieš pradėdami važiuoti. Skubate kuo greičiau pradėti važiuoti ir ketinate reikiamą adresą įvesti laukdami prie raudono šviesoforo signalo? Tai – labai klaidingas požiūris. Tikėtina, jog kelionės tikslą pradėsite įvedinėti taip ir nesulaukę sustojimo, o jei navigacija pateiks nemalonių staigmenų, būsite dar labiau išsiblaškę.

3. Panagrinėkite maršrutą. Laiku suvedę Jums reikalingą adresą, taip pat turėsite galimybę susipažinti su būsimu maršrutu ir galimomis jo alternatyvomis. Gali nutikti taip, jog kelionės eigoje GPS navigacija parinks Jums patogesnį ar greitesnį kelią, tad jei iš anksto apie jį žinosite, susiorientuoti pavyks kur kas greičiau.

4. Padėkite navigaciją patogioje, gerai matomoje vietoje. Tam geriausiai tinka priekinis stiklas – čia, naudodami specialius automobilinius laikiklius, turėtumėte pritvirtinti navigaciją taip, jog ji būtų Jūsų akių lygyje. Taip pavyks labiau susikoncentruoti į kelią ir išvengti nemalonumų. Gausų GPS imtuvų ir jų priedų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

5. Įjunkite balso komandas. Į navigacijos ekraną žiūrėti praktiškai nereikės, jei išsirinksite įrangą, turinčią balso komandas ir nepamiršite įjungti šios funkcijos. Taip iš anksto galėsite pasiruošti būsimiems posūkiams ir visiškai nesiblaškysite. Tiesa, vertėtų žinoti, jog kai kurios navigacijos neturi lietuviškų balso komandų, tad jeigu manote, kad kitą kalbą suprasti bus pernelyg sunku, verčiau rinkitės šią funkciją turinčius gaminius.

6. Įtraukite keleivius. Net ir tuomet, jei Jūsų naudojama navigacija veikia nepriekaištingai, prie kelionės kuravimo gali prisidėti ir kiti keleiviai. Paprašykite jų, kad stebėtų maršrutą ir atsakytų į Jums rūpimus klausimus – juk vairuojant ir vienas žvilgsnis į šoną gali kainuoti labai daug.

7. Susikoncentruokite į kelią. Tai pati paprasčiausia, tačiau dažnai vairuotojų pamirštama taisyklė, todėl pravartu ją atsiminti dar kartą – jei sutelksite dėmesį į kelią, o ne į aplink esančią įrangą, kelionės tikslą pasieksite saugiai ir sėkmingai.

GPS navigacija gali būti puiki priemonė norint efektyviai pasiekti reikiamą tašką, tačiau turite suprasti, jog tai tik įrankis ir visa atsakomybė bet kokiu atveju krenta ant Jūsų pečių. Laikytis visų šių patarimų tikrai nesunku, tad jeigu pritaikysite juos savo kasdienybei, galėsite būti tikri, jog padarėte viską, jog Jūsų kelionės būtų kaip įmanoma saugesnės.