Pigūs skrydžiai į… Australiją
|Australija masina lietuvius, kaip medus širšes. Iš tiesų tai nuostabi šalis, kurioje visi kvalifikuoti darbuotojai rastų, ką veikti, jei ne vienoje valstijoje, tai kitoje. Pavyzdžiui Kvynslende daugiausiai uždirba statybininkai. Aišku, diplomuoti ir dirbantys pagal profesiją. Ten ištisus metus vyksta statybos, nes šis regionas labai mėgiamas turistų iš visų pasaulio šalių, o taip pat ir vietinių australų. Nieko nesako Kvynslendas? O Sidnėjus sako? Taip, tai didžiausias Australijos miestas, tačiau netoli (kelių šimtų kilometrų atstumu) yra ir kitas didelis miestas Brisbenas. Žodžiu, ši valstija yra mėgstama visų atvykėlių.
Norint nuvykti į Australiją, reikia vizos. Jei jau pavyksta ją gauti, reikia pasirūpinti kelione. Lietuviai pripratę prie pigių skrydžių bendrovių. Deja, yra viena bėda – pigūs skrydžiai paprastai galimi tik tame pačiame žemyne, o čia praskrendami net trys – Europa, Azija ir Australija. Ar įmanomi pigūs skrydžiai į Australiją?
Pirmiausiai, reikėtų nusistatyti, ką reiškia pigus skrydis. Lietuvoje tradicinės oro bendrovės skraidina į Londoną už 1000-1200 litų į abi puses. Tuo tarpu pigių skrydžių bendrovės skraidina už 400-500. Taigi, pigių skrydžių bendrovės veža 2,5-3 kartus pigiau.
Kokia yra reguliari skrydžio į abi puses kaina iš Londono į Sidnėjų? 6500-6800 litų (1620-1700 svarų) su vienu persėdimu. Tiesioginio skrydžio nėra, nes tokių atstumų dabartiniai lėktuvai dar neskraido. Griebiatės už galvos? Ieškome pigių skrydžių į Australiją. Pavyko rasti už 695 svarus (2800 lt) į abi puses su nusileidimu Seule. Už tokią kainą skraidina Asiana Airlines. Taip pat pavyko rasti ir už 750 svarų (3000 Lt) į abi puses su nusileidimu Šanchajuje – skraidina China Eastern oro linijos. Taigi, kainos skiriasi 2,5 karto. Beveik ir galima būtų šias dvi oro bendroves pavadinti pigiomis tarpkontinentinėmis vežėjų bendrovėmis. Beje, kainos buvo ieškomos 2 mėnesiams į priekį. Neabejojame, kad ilgiau paieškojus, galima rasti ir dar pigesnių variantų.
Bet kuriuo atveju piguva čia tikrai nekvepia. Pigūs skrydžiai įmanomi nedideliais atstumais, o ne į dešimtis tūkstančių kilometrų nutolusias šalis.
Įdomu, kiek trunka skrydis? Mažiausiai 20 valandų ore, dažniausiai 25-30 valandų neskaitant laukimo tarpiniame oro uoste. Patikėkite, ištverti tiek skrydžio ekonominėje klasėje yra labai sunku. Juo labiau, kad skiriasi ne tik laiko juostos, bet ir dienos. Taip pat skiriasi ir metų laikai. Jei dabar Europoje vasara, tai Australijoje – žiema. Bet kokios skrydžio kančios atpirks tai, ką ten pamatysite. Australija – nuostabi šalis, su puikia gamta ir nerealiais žmonėmis, kurie yra laimingi, malonūs, draugiški ir paslaugūs.
Australija mane labai žavi, tikrai nuostabi šalis. Bet deja tikrai manau, kad pigūs skrydžiai į Australiją iš Lietuvos yra neįmanomi…