Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Vaisiai, daržovės ir nacionaliniai patiekalai Australijoje

Kadangi turiu sumanymą vykti gyventi (bent jau kurį laiką) į Australiją, tad nusprendžiau pasidomėti kokie auga vaisiai ir daržovės šioje šalyje bei kokie yra nacionaliniai patiekalai:

Australijos žemynas pasižymi stulbinančiu gamtos dosnumu, įvairiausių maisto produktų gausumu: puiki mėsa, jūros gėrybės, daržovės, vaisiai, aliejai. Viršutinėje žemyno dalyje auga tropiniai vaisiai: mangai, papajai, ananasai, o žemutinėje – obuoliai, persikai, pomidorai, melionai ir kiti vaisiai bei daržovės.

Žemyne gausu kengūrų, krokodilų, stručių, iš kurių mėsos ruošiami patiekalai jau tapo daugelio restoranų pasididžiavimu. Šių gyvūnų mėsa pasižymi dideliu proteino kiekiu, energetine verte ir mažu riebalų kiekiu. Kengūros ar krokodilo uodegos sriuba laikoma vienu iš nacionalinių Australijos patiekalų, o pačių gyvūnų auginimas – atskira verslo šaka.

Tikima, kad Australijoje galima paragauti geriausio skonio jautienos bei avienos, nes viso auginimo metu gyvuliai auga žmogaus nepaveiktoje gamtoje. Jūros gėrybių skonis toks, kokį joms suteikia jūra, o daržovių ir vaisių – toks, kokį įgauna iš neužterštos žemės.

Patys australai, nerodydami daug pagarbos kitoms virtuvėms, tiesiog nusikopijavo geriausius jų elementus. Tai buvo receptai, kurie išliko populiarūs per amžių amžius: iš Japonijos perėmė saulėje džiovintus pomidorus bei minkštą sūrį suši gamybai, iš prancūzų išmoko aliejuje marinuoti sraiges ir lauke ant grotelių kepti mėsą, iš italų – makaronų ruošimo subtilybių.

One Comment